Temelleri 2012 yılında atılan Cermaksan İş Makinaları Yedek Parça Ltd.Şti. firmamız, inşaat, asfalt, maden ve tarım makinaları vb. sektörlere yönelik yerel olarak perakende yedek parça satışı amacıyla kurulmuştur.

        2013 yılı başlarında sektöründeki makinaların hidrolik sistemini besleyen adeta can damarları olan hidrolik hortum presleme sistemini kurarak bu iş kolunda da sürekli kendimizi yenileyerek en gelişmiş ve en modern kesme soyma makinası, çelik boru kıvırma presi ve hidrolik hortum presleme makinalarını kullanmaya özen göstererek, üretim kalitesi - müşteri memnuniyeti odaklı imalatlarımızı sürdürmekteyiz.

Başlarda 50 m² olan hizmet alanımız, yapılan yatırımlar ve gelişimler ile önce 100 m² günümüzde ise 600 m² kapalı 400 m² açık toplam 1000m² alana yayılacak şekilde büyüdü. Bugünki merkez ve cumhuriyet caddesi şube olarak siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmet vermek için gerekli yatırımları yapmaya devam etmekteyiz.

       2014 yılı ocak ayı itibari ile İtalyan menşeli CARRARO, Japon menşeli YANMAR, Avrupa menşeli TEREKS (Ascendum firmasına geçinceye kadar)gibi dünya markalarının bölgemizde temsil yetkisini alarak toptan ve perakende yedek parça satışı ve servis hizmetleri görevlerini üstlenerek siz değerli müşterilerimize 7/24 anlayışıyla hizmetinizdeyiz.
       2015 yılı ocak ayı itibari ile de bir Amerikan markası olan BOBCAT markasının bölgemiz de servis ve yedek parça temsilciliklerini üstlenerek bu sektörde de kendimizi geliştirdik ve 2015 yılı haziran ayı itibari ile BOBCAT makine satış pazarlama yetkisi alarak bölgemizde sıfır ve ikinci el makine satışına başladık.      

      2016 yılı mart ayı itibari ile sıfır ve ikinci el makina satışı için Yeni Sanayi Sitesi Cumhuriyet Caddesindeki şubemizin açılışını yapıp siz değerli müşterilerimize makine satışlarımızda buradan hizmet vermeye devam ediyoruz.

       2017 Yılı ocak ayı itibari ile ürün yelpazesine sahip olan KARATAŞ TARIMCILIK ve FORKLİFT’in bölge bayiliğini de üstlenerek MİTSUBİSHİ,TEU,JACveATF  marka forkliftlerin satışı,servisi,yedekparçalarının dağıtımında yetkilendirildik.

Bu sektörlere hizmet vermek amacı ile kurduğumuz Cermaksan, üstlendiğimiz öncü misyon çerçevesinde, sahip olduğumuz girişimci ruhunu hiçbir zaman yitirmeden, kendimizi sürekli geliştirip güncellemeye devam ediyoruz.